Супутниковий моніторинг транспорту має величезне значення для підвищення ефективності вирішення завдань в сфері транспортної логістики, управління перевезеннями і автопарками. Система здатна відстежувати і аналізувати просторові і тимчасові координати транспортних засобів.
Супутниковий моніторинг здійснюється в двох варіантах: online (дистанційна передача даних і можливість диспетчера отримати до них доступ в будь-який момент) і offline (можливість отримати дані після прибуття транспортного засобу в диспетчерський пункт).
Дотримання швидкісного режиму - це один з найважливіших факторів безпеки як пасажирів і водіїв, так і вантажів, що перевозяться.
Однак, не тільки безпека забезпечується завдяки дотриманню швидкісних норм, але також і економія. Як відомо, швидкість пересування автомобіля впливає на знос його деталей, особливо автопокришок. Висока швидкість руху провокує прискорений знос протекторів. Тому контроль над швидкістю в даному випадку має ще й економічну вигоду, адже комплект шин - задоволення зовсім не з дешевих.
GPS-моніторинг автотранспорту дає можливість диспетчеру детально контролювати швидкість пересування кожного транспортного об'єкта і виявляти ділянки на маршруті, де було зафіксовано небезпечне водіння, перевищення швидкості або порушення будь-яких інших встановлених обмежень.
Дані про швидкість руху можуть передаватися на екран монітора диспетчера в режимі реального часу, і таким чином, він може контролювати кожну машину з автопарку. Програмне забезпечення сучасних систем супутникового моніторингу дає можливість диспетчеру встановлювати певні допустимі межі швидкості (наприклад, 90 км/год). Якщо це значення перевищується водієм, то диспетчер отримує повідомлення на телефон за допомогою SMS, або лист на електронну пошту. Така інформація також автоматично фіксується і відображається в звітах по руху.
Система GPS-контролю здатна з високою точністю визначати швидкість транспортного засобу, проте, як правило, враховується поправка на 5 км / год.
Відомо, що витрата палива також безпосередньо залежить від швидкості руху - при підвищенні швидкості (вище оптимальних значень) збільшується і витрата палива. При цьому показник моторесурсу двигуна визначається його режимом роботи. Супутниковий моніторинг показань тахометра дає можливість контролювати найважливіший параметр автомобіля під час руху - обороти двигуна. Такий контроль дозволяє в подальшому вирішувати будь-які спірні ситуації щодо порушення швидкісного режиму водієм на певній ділянці маршруту. Інформація про показання тахометра дозволяє судити про швидкість обертань ротора двигуна автомобіля на будь-якому відрізку шляху.
Коли перевищується встановлена ??норма обертань тахометра, дуже істотно прискорюється знос двигуна і коробки передач.
Супутниковий контроль над швидкісними параметрами допомагає скорочувати амортизаційні витрати, а також витрати на невиправдано використаний обсяг палива (в результаті перевищення рекомендованих значень).
Завдяки комплексу отриманих даних про швидкість, кількість оборотів двигуна, витрати палива, диспетчер і керівництво будь-якої автотранспортної компанії отримує повну картину руху конкретного транспортного засобу на будь-якій ділянці маршруту, який розглядається.
Оцінка вигоди, яку отримує підприємство від контролю дотримання швидкісних режимів, дозволяє з упевненістю стверджувати, що сьогодні такий вид моніторингу необхідний абсолютно всім компаніям, що володіють власними автопарками.
Дякуємо за заявку
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.
Виникла помилка.
Будь ласка спробуйте повторити трохи пізніше.
Дякуємо за заявку
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.
Виникла помилка.
Будь ласка спробуйте повторити трохи пізніше.